Sonte zhvillohet superderbi i Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Manchester Unitedit

Sonte zhvillohet superderbi i Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Manchester Unitedit

Ndeshja zhvillohet në kuadër të Gruoit H, të cilit i prin Juventusi me 9 pikë, i ndjekur nga Unitedi me 4 pikë.

Në takimet e zhvilluara në Ligën e Kampionëve, më i suksesshëm është treguar Unitedi me 3 fitore, një barazim dhe një humbje. Juventusi të vetmen fitore e ka shënuar më muajin e kaluar.

Kjo ndeshje është më interesante për faktin, se për herë të dytë brenda pak ditësh, Ronaldo luan kundër ish-klubit të tij.

Formacionet zyrtare: