Mourinho nuk është në stolin e ndonjërës skuadër

Mourinho nuk është në stolin e ndonjërës skuadër

Ish-ylli i Portos, Pedro Emanuel ka thënë se futbolli ka nevojë për rikthimin e Jose Mourinhos.

Mourinho nuk është në stolin e ndonjërës skuadër që nga shkarkimi i tij nga Manchester United.

Emanuel ka luajtur nën urdhrat e teknikut portugez gjatë kohës kur Mourinho ishte në Porto.

Mourinho me ka impresionuar mua shumë. Është person special, trajner që më ka mësuar shumë në karrierë dhe shpresoj që do të rikthehet në stol, pasi sporti ka nevojë për Mourinhon. Raporti im është i mirë më të edhe pse nuk kemi biseduar për një kohë. Kam shumë respekt dhe admirim. Mund të them vetëm gjëra të mira. Ishte i rëndësishëm pasi ndryshonte mendjen e shumë personave dhe mënyra si e shikonte ndeshjen kishte shumë rëndësi”, deklaroi ai.

Sipas disa spekulimeve, Mourinho po pret shkarkimin e Zidanes për t’u rikthyer në stolin e Zidanes.