Ndeshja e Interit ndaj Cagliarit ka përfunduar me rezultat 4-1

Ndeshja e Interit ndaj Cagliarit ka përfunduar me rezultat 4-1

Interi ka shënuar fitore bindëse ndaj Cagliarit, duke e mposhtur me rezultat 4-1.

Ndeshja e zhvilluar në kuadër të garave për Kupën e Italisë, ishte e lehtë për Interin, i cili këtë sezon po tregon lojë të mirë në të gjitha garat në futbollin Italian.

Në kuadër të Kupës së Italisë, sot janë zhvilluar edhe dy ndeshje, ajo mes Napolit dhe Perugias, të cilën e ka fituar Napoli me rezultat 2-0, dhe ndeshja tjetër  Lazio – Cremonese, të cilën e ka fituar Lazio me rezultat 4-0.