Ka përfunduar pjesa e parë e dy takimeve të Ligës së Kampionëve

Ka përfunduar pjesa e parë e dy takimeve të Ligës së Kampionëve

Në 45 minutat e parë, Juventues ka qenë dominues përball Young Boys, duke shënuar dy herë dhe të dy golat i ka shënuar Dybala (9’ dhe 33’).

Kurse në takimin tjetër, Hoffenheim – Manchester City, pjesa e parë ka përfunduar 1-1.

Të parët kanë kaluar në epërsi vendasit dhe atë në minutën e parë, përmes Belfodil, kurse barazimi erdhi në minutën e 8-të, nga Aguero.

Edhe pse anglezët ishin dominues në fushë, nuk arritën të bëjnë asgjë më shumë në këtë pjesë.