Lojtari largohet pas shtatë viteve

Lojtari largohet pas shtatë viteve

Ish-mbrojtësi i Juventusit, Stephan Lichtsteiner ka treguar arsyen e largimit nga Juventusi.

Pas shtatë viteve në fanellën e “Zonjës së Vjetër”, ai tha se nuk është ndjerë i sigurt që do të jetë pjesë e projektit të radhës. “Me duhej ende me shumë eksperiencë, një sfidë e re dhe nuk u ndjeva i sigurt për projektin e radhës, andaj u largua”.

Ai foli edhe për kohën e tij te Arsenali, duke thënë se kishte një sezon jo të mirë pas humbjes në finale të Evropa Ligës kundër Chelseas.

Ishte eksperienca që nuk doja. Nuk arritëm të hyjmë në top katërshen e Premier Ligës dhe humbëm ndaj Chelseas në finalen e Evropa Ligës. Për fat të keq nuk mundem t’i arrijmë qëllimet tona. Në dy muajt e kaluar kemi bërë shumë gabime dhe i kemi paguar ato”, deklaroi ai.