Ndeshja përfundoi me rezultat 0:2

Ndeshja përfundoi me rezultat 0:2

Manchester United ka shënuar sonte fitore ndaj Burnleyn, në ndeshjen e zhvilluar në Premier League. Ndeshja e zhvilluar në xhiron e 20-të, ka përfunduar me rezultat 0-2, me golat e shënuara nga Martial (44’) dhe Rashford (90’).

Manchester arrin në kuotën e 31 pikëve dhe mban pozitën e pestë, një pikë më pak se Chelsea që nesër ndeshet me Arsenalin, kurse Burnley mbetet në pozitën e 13-të me 24 pikë.