Ndeshja sonte po zhvillohet ndeshja kthyese e Feronikelit

Ndeshja sonte po zhvillohet ndeshja kthyese e Feronikelit

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshja kthyese mes kampionit të Kosovës dhe atij të Uellsit.

Feronikeli po ndeshet sonte në “Fadil Vokrri” me The New Saints, në rrethin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë ka përfunduar me rezultat të barabartë 2:2.

Rezultati pa gola i konvenon Feronikelit, i cili në ndeshjen e parë si mysafirë ka shënuar dy gola.

Gjatë 45 minutave të parë, Feronikeli kishte raste të mira shënimi, kurse ekipi mysafir kishte posedim më të madh të topit.