Roma i ka ofruar lojtarit 6 milionë euro në vit

Roma i ka ofruar lojtarit 6 milionë euro në vit

Sulmuesi i Real Madridit, Mariano Diaz është shumë i kërkuar nga Roma.

Derisa Mariano nuk ka vend në ekipin e parë të trajnerit  Zidane për sezonin e ardhshëm dhe klubet evropiane kanë hyrë në garë për të.

Reali harxhoi 300 milionë euro këtë verë dhe po mundohet t’i shesë disa lojtarë për t’i rikthyer paratë.

Roma i ka ofruar lojtarit 6 milionë euro në vit, mirëpo edhe Arsenali ka plane të bëjë një ofertë për të brenda 24 orëve.

Edhe Arsenali është i interesuar që ta transferojë Diazin.