Në takimet e zhvilluara sonte në Premier League, Chelsea dhe Leicester City kanë barazuar pa gola

Në takimet e zhvilluara sonte në Premier League, Chelsea dhe Leicester City kanë barazuar pa gola

Suksesin më të madh, sonte e ka arritur West Ham United, i cili e ka mposhtur në udhëtim Huddersfield Town me rezultat 1-4.

Këto janë rezultatet e takimeve të sotme:

Chelsea – Leicester City (0-0),

Crystal Palace – Burnley (1-0),

Huddersfield Town – West Ham United (1-4),

Newcastle United – Swansea City (1-1),

Watford – Southampton (2-2),

West Bromwich Albion – Brighton & Hove Albion (2-0).