Barcelona është hedhur në sulm drejt Premier Leagues për blerje të reja

Barcelona është hedhur në sulm drejt Premier Leagues për blerje të reja

Mediet spanjolle raportojnë se “Blaugranat” synojnë ta blejnë Philippe Coutinho (Liverpool), Dele Alli (Tottenham) ose Ander Herrera (Manchester United).

Barcelona duket se tashmë ka hequr dorë nga transferimi i mundshëm i Marco Verrattit te PSG-së, dhe tashmë trajneri i katalonasve, Ernesto Valverde është duke shqyrtuar alternativat tjera. Thuhet se Coutinho, Alli dhe Herrera, janë tri opsionet që konsiderohen seriozisht nga drejtuesit e Barçës.