Roger Federer dhe Rafael Nadal, kanë kaluar me vështirësi raundin e dytë të US Open

Roger Federer dhe Rafael Nadal, kanë kaluar me vështirësi raundin e dytë të US Open

Pesë herë kampionit të US Open, Federer, iu nevojitën 5 sete për të mposhtur rusin, Mikhail Youzhny, duke u rikthyer nga disavantazhi prej 1-2 në sete, në 3-2, 6-1, 6-7(3-7), 4-6, 6-4 dhe 6-2.

Ndërsa, numrit një të tenisit në botë, Nadal, iu nevojitën 4 sete për të mposhtur japonezin, Taro Daniel, 3-1 në sete, 4-6, 6-3, 6-2 dhe 6-2.
Në raundin e tretë, Federer do të përballet me spanjolli, Feliciano Lopez, ndërsa Nadal me argjentinasin, Leonardo Mayer.