Pep Guardiola, trajner i Manchester Cityt, është shprehur i kënaqur me fitoren dhe përformancën e skuadrës së tij kundër Liverpoolit

Pep Guardiola, trajner i Manchester Cityt, është shprehur i kënaqur me fitoren dhe përformancën e skuadrës së tij kundër Liverpoolit

‘Qytetarët’ sot mposhtën bindshëm prej 5-0, ‘Te Kuqte’ në derbin e kësaj fundjave në Premier Ligë.

“Më duhet të them se deri sa ishim 11 vs 11 ndeshja ishte e balancuar, me raste nga të dyja anët”, tha Guardiola.

‘Kartoni i kuq për Mane ndryshoi gjithçka dhe ishte më lehtë për ne. Ne luajtëm për herë të dytë pikërisht ashtu siç dëshironim të bëjmë”.

“Unë nuk e dije nëse Mane ishte për kuqe e drejtpërdrejtë, nuk dua të komentoj vendimin e arbitrit”, tha spanjolli.