Legjenda e Chelseas, është pensionuar këtë vikend

Legjenda e Chelseas, është pensionuar këtë vikend

Chelsea po kërkon nga ish-mbrojtësi Ashley Cole të rikthehet në klub si ndihmës trajner.

Legjenda e Chelseas, është pensionuar këtë vikend dhe mediat angleze thonë se ‘blutë’ e Londrës po mundohen ta bindin anglezin për t’u bërë ndihmës trajner.

Përveç Cole, edhe ish-sulmuesit të Chelseas, Didier Drogba i është dhënë mundësia për t’u rikthyer në klub si ndihmës trajner.

Cole kishte një karrierë të mirë pasi arriti të fitojë shumë trofe, ndër ta edhe Ligën e Kampionëve.