RasenBallsport Leipzig e ka mposhtur sonte Schalke 04, me rezultat 3-1

Loading...

RasenBallsport Leipzig e ka mposhtur sonte Schalke 04, me rezultat 3-1

Kjo ishte një fitore e madhe për Leipzigun, që këtë sezon ka treguar lojë të mirë.

Golat për Leipzigun i shënuan Naby Keita, Timo Werner dhe Jeffrey Bruma, ndërsa për Schalken golin e vetëm e shënoi Naldo.

Pas kësaj fitoreje Rasen Ballsport Leipzig gjendet në pozitën e dytë në Bundesligë me 31 pikë, kurse Schalke 04 është i treti me një pikë më pak.