Sulmuesi i Liverpool, Sadio Mane ka kërkuar falje për ndërhyrjen e rrezikshme ndaj portierit të Manchester City-t, Ederson

Sulmuesi i Liverpool, Sadio Mane ka kërkuar falje për ndërhyrjen e rrezikshme ndaj portierit të Manchester City-t, Ederson

Ederson u lëndua në minutën e 37-të të ndeshjes gjatë një dueli me Mane dhe nuk arriti ta vazhdonte ndeshjen, ndërsa senegalezi u ndëshkua me karton të kuq, dhe mund të mungojë në tre ndeshjet e ardhshme.

“Më vjen keq që Ederson u lëndua në atë përplasje aksidentale në mes nesh, shpresoj që të shërohet sa më shpejtë dhe të rikthehet në fushën e lojës”, është shprehur Mane.

Manchester City dhe Liverpool u takuan të shtunën në ‘Etihad’, me ‘Qytetarët’ që e fituan me rezultat 5-0 ndeshjen.