Fernando Alonso është shprehur optimist, duke thënë se McLaren mund të bëhen kampionë të Formula 1, duke mohuar largimin

Fernando Alonso është shprehur optimist, duke thënë se McLaren mund të bëhen kampionë të Formula 1, duke mohuar largimin

“Jam shumë i lumtur këtu, dhe besoj se ne kemi gjithçka që duhet për të fituar kampionatin”, ka thënë spanjolli.

Ka pasur spekulime se Alonso do të largohej nga McLaren në fund të sezonit, por 36 vjeçari ka bërë të ditur se mund të nënshkruaj kontratë të re, ndoshta edhe disa vjeçare.. Fernando Alonso ka fituar dy tituj të kampionit në Formula 1, sa ishte pjesë e bolidit italian, Ferrari.