Gjiganti spanjoll, Real Madrid tashmë duket se ka vendosur ta shes greth Gareth Bale-n

Gjiganti spanjoll, Real Madrid tashmë duket se ka vendosur ta shes greth Gareth Bale-n

Sipas mediave spanjolle, “Los Blancos” e duan yllin e PSG-së, Kylian Mbappe-n pasues te uellsianit.

Madrilenët janë lodhur me lëndimet e njëpasnjëshme te Bale-s dhe tashmë janë duke menduar për zëvendësuesin e tij.

Mbappe, i cili gjatë verës që lamë prapa, iu bashkua PSG-së nga Monaco, verën që vjen mund të nis një aventure të re në futbollin evropian.

“Bernabeu” thuhet së mund të jetë destinacion i mundshëm i yllit francez.