Spanjolli larohet nga Atletico

Loading...

Spanjolli larohet nga Atletico

“El Ninjo” ishte i pari që ngritit trofeun në finalen e Ligës Evropa, ndërsa sot me dy gola në barazimin kundër Eibar 2:2 u nda nga Atletico, stadiumi “Vanda Metropolitano”, tifozët dhe La liga.

Fernando Torres debutoi në Atletico si 17-vjeçar, luajti 345 ndeshje dhe shënoi 117 gola.

Ai luajti edhe për Liverpool, Chelsea dhe Milan, ndërsa marrëdhënie të veçantë pati me madrilenët, në radhët e të cilëve edhe u kthye.

Torres sezonin e ardhshëm do të luajë në SHBA.