Tottenham Hotspur e ka mposhtur sonte Evertonin, me rezultat 4-0

Tottenham Hotspur e ka mposhtur sonte Evertonin, me rezultat 4-0

Takimi u zhvillua në kuadër të Premier League dhe gjatë tërë kohës u pa dominimi i plotë i vendasve.

Golat u shënuan nga Heung-Min Son, Christian Eriksen dhe dy gola nga Harry Kane.

Pas kësaj fitore Tottenham është në pozitën e 4-të me 44 pikë, kurse Everton është në pozitën e 9-të me 27 pikë.