Anthony Joshua është shprehur i sigurtë se në duelin kundër Kubrat Pulev, do t’i tregojë bullgarit se ai është ‘mbreti i boksit’

Anthony Joshua është shprehur i sigurtë se në duelin kundër Kubrat Pulev, do t’i tregojë bullgarit se ai është ‘mbreti i boksit’

Joshua do t’i mbrojë titujt e tij WBA dhe IBF të kategorisë së rëndë, kundër Pulev më 28 tetor, në stadiumin ‘Principality’, në Uells.

“Do t’i tregoj atij se unë jam ‘Mbreti i Boksit’, do të provoj të fitoj ndeshjen e 20-të, me nokautin e 20-të”, ka theksuar britanezi.