Ekipi italian ka pranuar ta shesë lojtarin për 15 milionë euro

Ekipi italian ka pranuar ta shesë lojtarin për 15 milionë euro

Valencia është gati ta sfidojë Arsenalin për mesfushorin e Sampdorias, Dennis Praet.

Belgu ka qenë i lidhur me Arsenalin, mirëpo tash ekipi italian ka pranuar ta shesë lojtarin për 15 milionë euro plus disa para ekstra.

Lojtari akoma nuk është i transferuar, mirëpo Praet nuk është i kënaqur me kontratën e tij dhe ka mundësi të largohet këtë verë.