Ky vikend pritet të jetë ‘i nxehtë’ për fansat e futbollit, pasi Premier Liga dhe Serie A sjellin dy derbi të mëdhenj

Ky vikend pritet të jetë ‘i nxehtë’ për fansat e futbollit, pasi Premier Liga dhe Serie A sjellin dy derbi të mëdhenj

Të shtunën e gjithë vëmendja do të jetë në qytetin e Londrës, ku Chelsea do ta presë në shtëpi skuadrën e Manchester City-t, në një ndeshje e cila pritet me padurim nga adhuruesit e futbollit, për shkak të rivalitetit të dy skuadrave në luftën për titull.

Manchester United-i dhe Tottenham-i, gjithashtu luajnë të shtunën përballë Crystal Palace-s, respektivisht Huddersfield-it.

Të dielën, Arsenal-i e pret Brighton-in, ndërsa Liverpool-i udhëton te Newcastle.

Milan vs Roma, do të jetë derbi i javës në Serie A, ndeshje kjo e cila do të luhet të dielën, në ‘San Siro’.

As Juventus-i nuk pritet të ketë punë të lehtë, pasi udhëton te ekipi që po kalon nëpër një formë të mirë, Atalanta, ndërsa Napol-i e pret Cagliari-n, dhe Inter-i udhëton te Benevento.

Në La Liga, Barcelona dhe Real Madrid-i luajnë në shtëpi përballë Las Palmas, respektivisht Espanyol-it, kurse Atletico Madrid-i udhëton te Leganes.

Bayern Munich nuk pritet të ketë punë të lehtë këtë javë në Bundesligë, pasi udhëton te ekipi i papërshtatshëm i Hertha Berlin-it, ashtu sikurse Dortmund-i që udhëton te Augsburg-u.

Në Ligue 1, PSG e pret ekipin në formë Bordeaux-in, ndërsa Monaco luan ndaj Montpellier-it.

Premier Liga

E shtunë

Huddersfield vs Tottenham

Bournemouth vs Leicester

Manchester United vs Crystal Palace

Stoke vs Southampton

West Brom vs Watford

West Ham vs Swansea

Chelsea vs Manchester City

E diel

Arsenal vs Brighton

Everton vs Burnley

Newcastle vs Liverpool

Serie A

E shtunë

Udinese vs Sampdoria

Genoa vs Bologna

E diel

Napoli vs Cagliari

Benevento vs Inter

Chievo vs Fiorentina

Lazio vs Sassuolo

Spal vs Crotone

Torino vs Verona

Milan vs Roma

Atalanta vs Juventus

La Liga

E premte

Celta Vigo vs Girona

E shtunë

Deportico La Coruna vs Getafe

Sevilla vs Malaga

Levante vs Alaves

Leganes vs Atletico Madrid

E diel

Real Sociedad vs Betis

Barcelona vs Las Palmas

Valencia vs Athletic Bilbao

Villarreal vs Eibar

Real Madrid vs Espanyol

Bundesliga

E premte

Schalke vs Leverkusen

E shtunë

Moenchengladbach vs Hannover

Eintracht Frankfurt vs Stuttgart

Augsburg vs Dortmund

Wolfsburg vs Mainz

Hamburger vs Werder Bremen

E diel

Freiburg vs Hoffenheim

Hertha Berlin vs Bayern Munich

Koln vs Leipzig

Ligue 1

E premte

Monaco vs Montpellier

E shtunë

PSG vs Bordeaux

Amiels vs Lille

Dijon vs Strasbourg

Guingamp vs Toulouse

Nantes vs Metz

Rennes vs Caen

E diel

Troyes vs St Etienne

Angers vs Lyon

Nice vs Marseille