Kendall Jenner kryeson listën

Kendall Jenner kryeson listën

Të jesh modele të gjithë mendojnë që është një punë e lehtë dhe nuk do shumë punë.

Por, në fakt ajo se çfarë ndodhë prapa aparateve fotografike dhe videove profesionale përmban më shumë punë dhe përkushtim se që në të vërtet duket.

Duke filluar që nga mëngjeset shumë të hershme, të jesh gjithmonë në udhëtime, të jesh në vëmendje të plotë të kritikëve të modës dhe fansave nuk është aspak e lehtë.

Por, siç duket disa nga këto modele kanë arritur që t’i mposhtin të gjitha aspektet negative që ka ky profesion dhe të punojnë shumë e me përkushtim për të.

Modelet të cilat janë të përmendura në mediat rozë, rezultojnë të jenë edhe më të paguarat e vitit 2018, shkruan rtv21.tv

Janë plotë 10 emra të njohur botërorë që zënë vend në këtë listë dhe ato janë:

10. Ashley Graham

Të ardhurat vjetore: 4.16 milionë euro

Ashley Graham

9. Bella Hadid

Të ardhurat vjetore: 4.54 milionë euro

Bella Hadid

8. Liu Wen

Të ardhurat vjetore: 4.91 milionë euro

Liu Wen

7. Karlie Kloss

Të ardhurat vjetore: 6.81 milionë euro

Karlie Kloss

6. Rosie Huntington-Whiteley

Të ardhurat vjetore: 7.19 milionë euro

Rosie Huntington-Whiteley

5. Gigi Hadid

Të ardhurat vjetore: 7.19 milionë euro

Gigi Hadid

4. Adriana Lima

Të ardhurat vjetore: 7.94 milionë euro

Adriana Lima

3. Chrissy Teigen

Të ardhurat vjetore: 10.21 milionë euro

Chrissy Teigen

2. Gisele Bündchen

Të ardhurat vjetore: 13.24 milionë euro

Gisele Bundchen

1. Kendall Jenner

Të ardhurat vjetore: 16.65 milionë euro

Kendall Jenner

Në kohën moderne, modelet më nuk vlerësohen vetëm për paraqitjet e tyre fizike dhe bukurinë që posedojnë, ato tanimë kanë rol vetëdijësues për të gjithë personat që i ndjekin ato dhe fuqinë e zërit të tyre e përdorin për të trajtuar çështje të rëndësishme.

Gjithashtu, rrjetet sociale ua kanë mundësuar atyre një promovim më të mirë të tyre./21Media