11 të tjerë raportohen të lënduar

11 të tjerë raportohen të lënduar

10 persona kanë vdekur dhe 11 të tjerë janë lënduar si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm në Detin e Vdekur gjatë një ekskursioni shkollor. Këtë e ka konfirmuar Ministri i Shëndetësisë së Jordanisë, Ghazi Mansour Al-Zabin, raporton AP, përcjell rtv21.tv.

Ai po ashtu ka bërë të ditur se 21 studentë tjerë janë shpëtuar.

Agjencia zyrtare e lajmeve Petra raporton se 37 studentë, së bashku me shtatë të rritur, kanë dhëtuar pranë Detit të Vdekur, kur shirat e dendur lëshuan përmbytje të menjëhershme në atë zonë./21Media