Vdiq Bryant dhe vajza e tij 13 vjeçare

Vdiq Bryant dhe vajza e tij 13 vjeçare

Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant vdiq pas përplasjes së helikopterit, me të cilin po udhëtonte, konfirmoi TMZ Sports. Pas raportimit për vdekjen e bashketbollistit, TMZ Sport raportoi se vdiq edhe vajza e Bryant, 13 vjeçarja Gianna Bryant.

Ata ishin duke udhëtuar drejt akademisë Mamba të basketbollit për të marrë pjesë në një trajnim basketbolli kur ndodhi përplasja e helikopterit

Bryant përveç si basketbollist tejet i mirë, ai i tillë njihej edhe si person. Më poshtë ju sjellim 10 nga thëniet e tij të shumta.

“Një gjë që ju duhet të dini për mua është që unë nuk kam asnjë filtër. Nuk kam asnjë problem të them se çfarë dreqin mendoj për dikë”

“Kam dyshim në vetvete. Kam pasiguri. Kam frikë nga dështimi…”

“Unë nuk dua të jem Michael Jordan i ardhshëm, unë vetëm dua të jem Kobe Bryant.
Do të bëj gjithçka që duhet për të fituar lojëra, pavarësisht nëse jam ulur në një stol duke tundur një peshqir, duke i dhënë një filxhan ujë një shoku të skuadrës.”

“Unë jam reflektuese vetëm në kuptimin që mësoj të ec përpara. Unë reflektoj me një qëllim.”

“Nëse kam panik, të gjithë të tjerët panikojnë”

“Gjithçka negative – presioni, sfidat – është gjithçka për mua të ngrihem.”

“Të gjithë shikojnë orën tuaj dhe ajo përfaqëson kush jeni, vlerat dhe stilin tuaj personal.”

“E vetmja gjë që kam frikë janë bletët. Nuk më pëlqejnë bletët. Unë jam alergjik ndaj tyre.”

“Përqendrohem vetëm në një gjë dhe vetëm një gjë – po përpiqem të fitoj sa më shumë kampionate”

“Njerëzit thjesht nuk e kuptojnë se sa i fiksuar jam duke fituar.”/21Media