Një shekull melodi

Loading...

Një shekull melodi

Ajo është 103 vjeçare, por gishtat e saj janë të rinj dhe të shkathët për të luajtur piano me më të mirët.

Dhe performanca e saj do të prekë shpirtin tuaj.

Colette Maze jeton në Paris në hijen e Kullës Eiffel dhe ende luan piano në moshën e saj.

Ajo filloi të luante në piano kur ishte katër vjeçe pothuajse një shekull më parë, transmeton rtv21.tv.

Colette është ende aq e mirë, ajo lëshoi CD e saj të katërt.

103 -vjeçarja është bërë një legjendë lokale në lagjen e saj./21Media