Treshja Messi, Neymar dhe Suarez së bashku fitojnë mbi një milion euro

Loading...

Treshja Messi, Neymar dhe Suarez së bashku fitojnë mbi një milion euro

Barcelona është vetëm njëra nga klubet, e cila futbollistët e saj i paguan me shuma të mëdha, dhe me vetë këtë nuk duhet çuditur se në radhët e veta ka disa yje si Messi, Neymar, Suarez, Iniesta dhe të tjerë.

Por, pavarësisht në të gjitha, ekziston një pagesë e pa balancuar ndërmjet atyre që janë më të mirët dhe të gjithë të tjerëve.

Mediat spanjolle kanë vendosur të publikojnë se sa fiton secili futbollist i Barcelonës në javë. Në këtë mënyrë treshja Messi, Neymar dhe Suarez së bashku fitojnë mbi një milion euro.

Natyrisht, argjentinasi Leo Messi nga kjo shumë fiton pothuajse gjysmën, më saktë 430 mijë euro. Pasojnë Neymar me 340.000 euro dhe Luis Suarez me 280.000 euro në javë.

Lista e pagave javore të futbollistëve të Barcelonës:

Lionel Messi – 430.000 euro

Neymar – 340.000 euro

Luis Suarez – 280.000 euro

Andres Iniesta – 195.000 euro

Serhio Busquets – 170.000 euro

Gerard Pique – 153.000 euro

Javier Mascherano – 153.000 euro

Paco Alcacer – 105.000 euro

Jeremy Mathieu – 105.000 euro

Jordi Alba – 105.000 euro

Arda Turan – 100.000 euro

Andre Gomes – 94.000 euro

Ivan Rakitiq – 88.000 euro

Sergi Roberto – 82.000 euro

Andre Ter Stegen – 70.000 euro

Alex Vidal – 70.000 euro

Jasper Cillessen – 65.000 euro

Lucas Digne – 65.000 euro

Samuel Umtiti – 47.000 euro

Denis Suarez – 47.000 euro

Rafinha – 44.000 euro

Jordi Masip – 18.000 euro