Game of Thrones është projekti më i shtrenjtë televiziv

Game of Thrones është projekti më i shtrenjtë televiziv

Seritë televizive të Game of Thrones kanë fituar 38 çmime Emmy dhe është njëri nga projektet më të shtrenjta televizive. Game of Thrones u popullarizua shumë aq sa njerëzit po i emërtojnë fëmijët e tyre me emrat e personazheve. Madje, shumë të rinj janë bërë të famshëm falë pjesëmarrjes në këto seri televizive. Por, disa prej tyre punuan mjaft shumë me grim.

Bright Side ka krahasuar 16 personazhet e filmit me jetën e tyre reale dhe ndryshimi është drastik, shkruan rtv21.tv

Shireen Baratheon — Kerry Ingram

The Night King — Richard Brake

Leaf — Kae Alexander

Osha — Natalia Tena

Septa Unella — Hannah Waddingham

Wun Wun — Ian Whyte

Sandor ’The Hound’ Clegane — Rory McCann

Gregor Clegane — Hafþór Júlíus Björnsson

Yara Greyjoy — Gemma Whelan

Beric Dondarrion — Richard Dormer

Benjen Stark — Joseph Mawle

Khal Drogo — Jason Momoa

Mance Rayder — Ciarán Hinds

Brienne of Tarth — Gwendoline Christie

Styr — Yuri Kolokolnikov

White Walker — Ross Mullan

Grimi mund ta bëjë një aktor/e të panjohur./21Media