Këngët më të mira të zhanrit Pop, R&B dhe Contry

Këngët më të mira të zhanrit Pop, R&B dhe Contry

Revista prestigjioze “ELLE” ka përmbledhur 26 këngët më të mira të vitit 2018.

Himnet kushtuar dashurisë nga Ariana Grande, bashkëpunimi i Lady Gaga-s me Bradley Cooper, Cardi B duke pushtuar toplistat muzikore, lansimi i albumit nga Beyonce dhe Jay Z, janë disa nga emrat që kanë publikuar këngët më të mira gjatë vitit 2018.

“Nëse mund të thoje diçka për vitin 2018, atëherë do të ishte që muzika ishte e mirë”,  thuhet në artikullin e publikuar në revistën “ELLE”./21Media

Ja si janë radhitur këngët më të mira sipas revistës:

1.”Girls Like You,” Maroon 5

2.”Boo’d Up,” Ella Mai

3. “This Is America,” Childish Gambino

4. “Chun-Li,” Nicki Minaj

5.”Never Be The Same,” Camila Cabello

6. “Nice,” The Carters

7.”Lost In Japan,” Shawn Mendes

8.”Call Out My Name,” The Weeknd

9.”No Tears Left To Cry,” Ariana Grande

10. “What I Need,” Hayley Kiyoko

11. “Love Lies,” Khalid & Normani

12. “‘Til It’s Over,” Anderson .Paak

13. “Slow Burn,” Kacey Musgraves

14. “Best Life,” Cardi B ft. Chance the Rapper

15. “Make Me Feel,” Janelle Monáe

16. “Karma,” BELLSAINT

17. “Nice For What,” Drake

18. “Not Discuss It,” St. Beauty

19. “Figures (Reprise),” Jessie Reyez ft. Daniel Caesar

20.  “If You Leave Me Now,” Charlie Puth ft. Boyz II Men

21. “Nobody,” Mitski

22. “Lemon Glow,” Beach House

23. “Honey,” Robyn

24. “Venice Bitch,” Lana Del Rey

25. “Stay,” Cat Power

26. “Shallow,” Lady Gaga and Bradley Cooper