Ndeshja luhet në kuadër të garës 'FA Cup'

Ndeshja luhet në kuadër të garës ‘FA Cup’

Pjesa e parë e ndeshjes në mes Manchester City dhe Rotherham, ka përfunduar me rezultat 3:0, në favor të Cityt.

Golin e parë e shënoi Raheem Sterling në minutën e 12-të, ndërsa në minutën e 43-të, Phil Foden shënoi golin e dytë për Cityn. Edhe në minutën e 45-të, mbrojtësi i Rotherhamit, Semi Ajayi shënoi autogol, duke bërë që Manchester City të përmbyll pjesën e parë me rezultat 3:0.

Kjo ndeshje luhet në kuadër të garës ‘FA Cup’./21Media