Ka ardhur koha e Krishtlindjeve

Ka ardhur koha e Krishtlindjeve

Përderisa këngët e vjetra të kushtuara krishtlindjeve janë ende në “Playlist-en”, tuaj disa artistë kanë publikuar këngë të reja për krishtlindje.

Revista online “Seventeen”, ka renditur 5 këngët më të mira të vitit 2018, që iu janë kushtuar krishtlindjeve, shkruan rtv21.tv

John Legend – ‘Bring Me Love’

Ingrid Michaelson – ‘Happy, Happy Christmas’

Jessie J – ‘This Christmas Day’

RuPaul – ‘Hey Sis, It’s Christmas’

David Archuleta – ‘Christmas Every Day’

Këto këngë janë duke u pëlqyer nga publiku dhe priten të listohen karshi këngëve që janë publikuar më herët, për krishtlindje.

Krishtlindjet anë e mbanë botës festohen vonë në mbrëmjen e datës 24 dhjetor ose ditën e nesërme më 25 dhjetor./21Media