Ai ka marrë edhe titullin e kampionit të botës

Loading...

Ai ka marrë edhe titullin e kampionit të botës

Shoqata e valltarëve ”Rinia” nga Singeni i Gjermanisë të shtunën mbrëma ishin pjesëmarrës në emisionin ”Fol Shqip Show”. Në emër të shoqatës, foli menaxheri i saj, Valoni Gashi, i cili mbi të gjitha foli edhe për profesionet dhe veprimtaritë që ushtron, shkruan rtv21.tv

Valoni jo vetëm me fjalë, por edhe me demostrime, në emision tregoi se vallëzon brigdance, është valltar popullor, taibokser si dhe është duke mësuar t’i bie çiftelisë.

Valoni ndër të tjera tregoi se në Cyrih ka marrë titullin e kampionit të botës në Brigdance, derisa me taibox tha se ka qenë në shumë vende të botës, si në: Tajlandë, Kinë etj./21Media