Si Miss apo si këngëtare

Si Miss apo si këngëtare

Adelina Ismaili, Morena Taraku, Aferdita Dreshaj, Almeda Abazi, Zaimina Vasjari, Ciljeta Xhilaga dhe Kështjella Pepshi përveç muzikës të njohura janë bërë edhe për pjesëmarrjen e tyre në konkurset e bukurisë.

Edhe pse e morën titullin e më të bukurës vite më parë ato vazhdojnë ende ta ruajnë ende bukurinë e tyre, shkruan rtv21.tv

Ato vazhdojnë të pëlqehen shumë nga publiku si dhe janë shumë aktive sa i përket projekteve të reja në muzikë.

Adelina Ismaili- Miss Kosova 1997

Morena Taraku- Miss Kosova 2010

Aferdita Dreshaj -Miss Universe Kosovo 2011

Ciljeta Xhilaga- Miss Kinemaja në vitin 2001 dhe përfaqësoi Shqipërinë në Brazil 

Zaimina Vasjari -Miss Shqipëria 2002

Almeda Abazi -Miss Shqipëria 2008

Kështjella Pepshi -Miss Kosova 2010

Emrat e tyre kanë mbetur të njohur në profesionine tyre krejt kjo fal punës së tyre. /21Media