I dyshuari në arrest policor

I dyshuari në arrest policor

Tetë fëmijë janë vranë në një provincë lindore në Kinë.

Sipas një deklarate të qeverisë lokale, një burrë 40-vjeçar i mbiquajtur Yu sulmoi nxënësit në shkollë në orën 8 të mëngjesit në orën lokale, kur studentët kishin shkuar në klasës.

Nxënësit kishin ditën e tyre të parë të klasës së parë dhe sulmi ndodhi në shkollën fillore Chaoyang në qytetin Enshi të Hubei.

Sipas CNN, i dyshuari është në arrest policor.

Sulmet ndaj nxënësve të shkollës në Kinë kanë ndodhur më parë. Në tetor, të paktën 14 fëmijë në një kopsht fëmijësh në Chongqing u përplasën nga një grua me thikë kuzhine./21Media