Fotografi interesante të shkrepura shumë vite më parë

Fotografi interesante të shkrepura shumë vite më parë

Më shumë se një trilion fotografi janë marrë në vitin 2018 për shkak të një rritje të shitjeve të smartphone-ve.

Sidoqoftë, vetëm një numër i vogël i atyre fotografive janë mjaft të fuqishëm për të shkaktuar emocione të forta dhe të na kujtojnë ditët e lumtura, keqardhjet tona ose dashurinë tonë të përhershme për dikë.

Ja disa foto prekëse që do të zgjasin gjatë gjithë kohës dhe që do na magjepsin me mbishkrimet e tyre. Kjo na bën të kuptojmë se fjalët nuk janë gjithmonë të nevojshme, transmeton rtv21.tv.

Kjo ishte në dollapin e dikujt. Fotografia është bërë diku gjatë viteve 1940 ”.

Molla me të vërtetë nuk bie larg nga pema. Ky është djali im dhe unë,32 vite më parë

“Edhe në momentet më të errëta, mirësia ende mbijeton”.

“Nëna ime ka fjetur duke ia mbajtur krahun e babait tim rreth 30 minuta para se ai të vdiste”.

Unë u largova për një javë nga shtëpia dhe gruaja ime më dërgoi këtë foto sot. Ky është jastëku im”.

“I dashuri i mësueses sime të matematikës erdhi në klasë dhe e surprizoi atë gjatë mësimit”.

“Është e rrallë që dikush e lejon atë të mbajë fëmijën e tyre. Unë dhe gruaja ime e lamë të mbajë fëmijën tonë dhe ky ishte reagimi i tij”.

“Gjyshja ime takoi mbesën e saj për herë të parë në një vizitë befasuese”.

“Gjyshi im veteran u pyet nga një vajzë nëse ai do t’i bënte përsëri të gjitha ato lufta. Ai tha, “Po, për ty”.

Foto shumë prekëse të cilat do të mbeten në kujtimet e gjithsecilit për një kohë të gjatë./21Media