Peshqit dhe shpargujt janë vetëm dy nga përbërësit që ju ndihmojnë shumë

Peshqit dhe shpargujt janë vetëm dy nga përbërësit që ju ndihmojnë shumë

Për të mbrojtur zemrën tuaj, ndonjëherë nuk keni nevojë për ilaçe, por për ushqim të vërtetë. Kështu që ruajeni zemrën me  top ushqimet për të pastruar arteriet tuaja.

Avokado

Në vend të majonezës, vendosni në një senduiç feta të holla avokadojr. Një studim i vitit 1996 në Meksikë kishte zbuluar se njerëzit që hanin avokado çdo javë kishin një rënie prej 17% të kolesterolit në gjak. Ata gjithashtu kishin ulur nivelin e tyre të dobët të kolesterolit dhe ngritur kolesterolin “e mirë”.

Drithërat

Fibra e tretshme që gjendet në kokrra të tëra, të tilla si buka e grurit, orizi të murrmë dhe tërshërë, lidhin kolesterolin në vakte dhe e nxjerrin nga trupi.

Kur trupi ka nevojë për kolesterol, ai do të mbështetet në furnizimin e kolesterolit nga gjaku, duke ulur në mënyrë efektive nivelin e kolesterolit në gjak dhe gjithashtu duke zvogëluar rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Bollguri nuk është vetëm për mëngjes, mund ta shijoni në çdo kohë të ditës.

Vaji i ullirit

Një studim i vitit 2011 ka zbuluar se njerëzit mbi 65-vjeç që kanë përdorur vaj ulliri rregullisht kishin 41% më pak shanse të pësonin sulm në tru në krahasim me ata që kurrë nuk e kishin përdorur vajin e ullirit në dietë. Përdorni pak vaj ulliri në vend të gjalpit ose derdhni makarona, sallata … Nutricionistët këshillojnë se edhe pse vaji i ullirit është një mundësi më e shëndetshme, ju duhet të siguroheni që ta përdorni me kursim, pasi të gjitha yndyrat ende përmbajnë të njëjtin numër të kalorive.

Zëvendësimi i ëmbëlsirave

Bajamet janë një zëvendësues i shkëlqyeshëm për ëmbëlsira. Ato përmbajnë një sasi të madhe të acideve yndyrore të shëndetshme, vitaminë E dhe fibra, ndërsa arrat janë një burim i shkëlqyeshëm bimor i acideve yndyrore omega-3 të njohura si acid alfa-linolenik.

Sipas një studimi nga Shoqata Amerikane e Zemrës, yndyrat e pangopura ndihmojnë në uljen e niveleve të kolesterolit të keq në gjak, si dhe rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditjes në tru.

Fetat e margarinës

Sterolet janë përbërës që konkurrojnë me kolesterolin ushqimor për thithjen në traktin tretës. Është e njohur për 50 vjet se ato ulin nivelin e kolesterolit në gjak dhe mund të gjendet në disa lloje të lëngut të portokallit, margarinë dhe qumësht. Vetëm sigurohuni që të kontrolloni etiketën dhe sigurohuni që margarina nuk është pa yndyrë dhe se “vaji i hidrogjenizuar pjesërisht” nuk shfaqet në listën e përbërësve.

Llojet e ndryshme të peshkut

Peshqit si skumbri, harengë, ton dhe salmon janë bomba të vërteta të acideve yndyrore omega-3. Konsumi i peshkut dy herë në javë mund të zvogëlojë rrezikun e shfaqjes së sëmundjeve të zemrës, duke ulur inflamacionin dhe e ulë nivelin e triglicerideve dhe madje mund të ndihmojë në rritjen e nivelit të kolesterolit “të mirë”.

Shpargu

Shpargu është një nga ushqimet më të mira natyrale për të pastruar arteriet tuaja. Ai ndikon brenda venave duke stimuluar lirimin e tensionit në trup, duke e lejuar që të përshtatet me inflamacionin e akumuluar ndër vite. Shpargu ndihmon gjithashtu për të sprapsur mpiksjet vdekjeprurëse. Kështu që sillni të paktën një fetë të kësaj perimeje në dietën tuaj.

Lëngu i shegës

Një studim i vitit 2005 i botuar në “Protokollin e Akademisë Kombëtare të Shkencave Amerikane” ka treguar se lëngu i shegës është i pasur me antioksidues dhe stimulon prodhimin fizik të oksidit nitrik, i cili ndihmon për të mbajtur rrjedhjen e gjakut dhe arterieve të hapura.

Brokoli

Brokoli është i pasur me vitaminë K, e cila kërkohet për formimin e kockave. Ndihmon gjithashtu në parandalimin e kalciumit nga dëmtimi i arterieve dhe është plot me fibra. Studimet tregojnë se një dietë e lartë me fibra ul ndjeshëm presionin e gjakut dhe nivelin e kolesterolit.