Abraham mbresëlënës në ligë të sezonit

Abraham mbresëlënës në ligë të sezonit

Lojtari më i ri i Chelseas ndonjëherë që shënoi një hat-trick të Premier League në fillim të këtij sezoni, i është refuzuar transferi i tij për në Seria A, transmeton rtv21.tv.

AC Milan ka refuzuar shansin për të transferuar sulmuesin Tammy Abraham nga Chelsea këtë sezon.

Mirëpo, ishte bordi i Milanit të cilët refuzuan këtë mundësi, ngase lojtari nuk kishte eksperiencë sa duhet për të luajtur në nivelet e larta, transmeton rtv21.tv.

Nën drejtimin e Frank Lampard, Abraham ka shënuar shtatë gola mbresëlënës në hapjen e tij të gjashtë ndeshjeve në ligë të sezonit 2019/20.

Ai ndihmoi Aston Villa të rimarrë statusin e tyre në Premier League dhe që atëherë është shpërblyer me një vend të rregullt në skuadrën e parë të Chelsea./21Media