Dikur i ndanin bashkë "Ethet"

Dikur i ndanin bashkë “Ethet”

Janë të njohur dhe shumë të dashur për publikun shqiptar, krijues të hiteve madje, edhe fitues të çmimeve të ndryshme. Bëhet fjalë për disa prej artisteve tanë, për të cilët historia e punës së tyre ka nisur e njëjte.

Vesa Luma, Rona Nishliu, Greta Koçi, Samanta Karavella, Teuta Kurti, Linda Halimi, Xhensila Myrtezaj, Elvana Gjata, janë disa prej këngëtarëve që kanë një gjë të përbashkët, hapat e tyre drejt muzikës i nisën nga skena e “Ethet e së Premtes Mbrëma”, shkruan rtv21.tv

Kjo garë e muzikës filloi në vitin 2003 dhe u moderua nga Adi Krasta. Ishte pikërisht kjo skenë që hapi dyert për të rinjtë, të cilët e shfaqën talentin e tyre në muzikë.

Më poshtë ju sjellim disa fotografi të këngëtarëve, që dolën nga skena e festivalit “Ethet e së Premtes Mbrëma”.

Samanta Karavella 

Gerta Koçi


Vesa LumaElvana Gjata 


Linda Halimi

Rona Nishliu


Teuta Kurti 

Xhensila Myrtezaj

Përmes, “etheve” që i fituan në këtë garë artistët i vulosën emrat e tyre në industrinë e muzikës./21Media