Me kalimin e viteve Aida ka ndryshuar shumë

Me kalimin e viteve Aida ka ndryshuar shumë

Aida Baraku ishte njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera të viteve të nëtëdhjeta.

Kur përmendet Aida menjëherë na shkon mendja te këngë “Titanik” dhe “Shoqe”, që ishin disa prej hiteve të këngëtares që u pëlqyen nga fansat e saj në atë kohë.

Këngëtarja, përveç se u largua nga skena, ajo po qëndron larg syrit të mediave, larg rrjeteve sociale e çdo gjë që e lidhë me publikun, shkruan rtv21.tv

Aida si këngëtare për herën e fundit ishte paraqitur në VFM të vitit 2003 me këngën “Dugi” në bashkëpunim me Armendin.

Edhe pse kishte qëndruar larg mediave ajo vazhdimisht ka shkruar tekste dhe kompozuar këngë për këngëtarë të tjerë të estradës.

Të gjithë  e njihni si një person plotë energji si dhe me një stil unik, por, sa ka ndryshuar ajo gjatë kësaj kohe  mund ta shihni në fotografitë më poshtë. /21Media