Albumi vjen më 26 tetor

Albumi vjen më 26 tetor

Këngëtari i njohur amerikan, John Legend ka konfirmuar se do të sjellë albumin e tij të ri për Krishtlindje.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Legend ka treguar se albumi i tij do të titullohet “A Legendary Christmas”, i cili do të publikohet më 26 tetor, shkruan rtv21.tv

Ky album do të përmbajë këto këngë:

1.“What Christmas Means to Me” (feat. Stevie Wonder on harmonica)
2. “Silver Bells”
3. “Have Yourself a Merry Little Christmas” (feat. Esperanza Spalding)
4. “No Place Like Home”
5. “Bring Me Love”
6. “Merry Christmas Baby / Give Love on Christmas Day”
7. “Christmas Time Is Here”
8. “Waiting for Christmas”
9. “Purple Snowflakes”
10. “The Christmas Song (Chestnuts Roasting On An Open Fire)”
11. “Please Come Home for Christmas”
12. “Wrap Me Up in Your Love”
13. “By Christmas Eve”
14. “Merry Merry Christmas”

Vet këngëtari, i cili njëherësh është edhe tekstshkrues e aktor, ka treguar ka kohë që ka dashur të bëj një album të tillë.

“Unë kam dashur qe shumë kohë ta bëj këtë. Shkova te Raphael dhe i thashë: vëlla, a mund ta krijosh për mua? Ne i incizuam tetë këngë klasike të Krishtlindjeve, po ashtu edhe gjashtë këngë të Krishtlindjeve për ju”, ka thënë Legend.

Kënga e fundit e John Legend është “A good night” në bashkëpunim me BloodPop./21Media