Pioli nënshkroi kontratë dy vjeçare

Pioli nënshkroi kontratë dy vjeçare

Stefano Pioli zyrtarisht mori drejtimin e Milanit, pas shkarkimit të Marco Giampaolo. Piloi firmosi një kontratë 2-vjeçare.

https://www.instagram.com/p/B3ZMcwkAwEK/?utm_source=ig_web_copy_link

Klubi Italian e shkarkoi Giampaolo, pas paraqitjeve jo të mira të Milanit, në Seria A. Ai hyri në historinë e këtij klubi si një ndër trajnerët më afatshkurtër, pasi zgjati vetëm 111 ditë në krye të kuqezinjve.

Milani gjendet në vendin e 13-të në Serie A, me vetëm nëntë pikë të grumbulluara.

Stefano Pioli ishte trajneri i disa ekipeve të mëdha Italiane si Inter Milanit, Fiorentinas dhe Lazios./21Media