Pogba mbetet dëshira e madhe e Real Madridit

Pogba mbetet dëshira e madhe e Real Madridit

Dy klubet e mëdha evropiane janë duke negociuar për transferimin e talentit holandez në Madrid.

Paul Pogba mbetet dëshira e madhe e Real Madridit në afatin kalimtar veror, por nëse një gjë e tillë nuk realizohet atëherë madrilenët kanë Planin B.

Dony Van Den Beek i Ajaxit pëlqehet shumë nga Zinedine Zidane dhe të dyja klubet kanë filluar negociatat.

Momentalisht oferta e Realit me kërkesën e Ajaxit janë shumë larg dhe palët duket se do të negociojnë më gjatë për të arritur gjuhën e përbashkët.

Ajaxi kërkon 65 milionë euro, derisa Reali është i gatshëm të paguajë vetëm 50 milionë.

Van den Beek ka pasur një sezon shumë të mirë me Ajaxin ku në 57 paraqitje në të gjitha garat ka arritur të realizojë 17 gola dhe 13 asistime.