Gjakova siguroi medaljen e artë

Gjakova siguroi medaljen e artë

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, mposhti me Ippon xhudistin rus, Gjeorgii Elbakiev, në kategorinë -73 kg, në Grand Prix të Budapestit të Hungarisë. Me këtë fitore, Gjakova fitoi medaljen e artë.

Ky është një tjetër sukses i madh i Akil Gjakovës, Driton Kukës dhe xhudos kosovare.

Medalja e artë ia sjellë atij 700 pikë Olimpike për Tokio 2020./21Media