Arrestohet një person

Arrestohet një person

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksident trafiku në fshatin Hallaq të Lipjanit.

Sipas Policisë së Kosovës, aksidenti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:00.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar përderisa ishte duke drejtuar veturën me targa lokale, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes, është aksidentuar me një veturë tjetër me targa lokale që drejtohej nga viktima mashkull K-Shqiptar. Si pasojë e aksidentit të dy drejtuesit pësojnë lëndime trupore dhe janë dërguar ne QKUK për tretman mjekësor, ku viktima si pasojë e lëndimeve të rënda ndërron jetë”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion ndërsa, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje./21Media