Aktori i “Heavyweights” Joseph Wayne Miller, që ka luajtur rolin e Salami Sam në vitet e 90ta ka ndërruar jetë

Loading...

Aktori i “Heavyweights” Joseph Wayne Miller, që ka luajtur rolin e Salami Sam në vitet e 90ta ka ndërruar jetë

Nëna e Miller, Patricia, ka treguar për TMZ se biri i saj ka vdekur në gjumë të mërkurën në qytetin e Chicagos. E dashura e tij e ka gjetur trupin e pajetë, shkaku i vdekjes ende është i paditur, mirëpo Patricia thotë se ai ka vuajtur nga problemet e frymëmarrjes në gjumë, shkruan rtv21.tv.

“Heavyweights” është krediti i vetëm i aktrimit për Miller, një film shumë i suksesshëm në vitin 1995, me aktorë të famshëm si Ben Stiller, Jud Apatow dhe Kenan Thompson.

Wayne ishte 36 vjeçar./21Media

Image result for Joseph Wayne Miller