Kështu duket aktori jashtë rolit të "Aliut"

Kështu duket aktori jashtë rolit të “Aliut”

Aktori i njohur turk, Tolga Saritas i njohur në rolin e “Alis” tek seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit”, serial ky i cili transmetohet në RTV21, çdo ditë nga e hëna në të premten.

Ai u lind me 30 Maj të vitit 1991, do të thotë tani ka 27 vjet.  Aktori Saritas ka studiuar Universitetin e Stambollit, shkruan rtv21.tv

Roli i tij si “Ali” ka të bëjë me djalin e vetëm të një ndër pasanikut më të madh, në Stamboll”Halukut”, me të cilin ka shumë mos pajtime.

Aktori në serial dashurohet në vajzën e gruas së babait të tij në “Selinin”, dhe dallohet nga të tjerët me ngjyren e syve që ka.

“Aliu” me aktrim ka filluar të merret që nga mosha e re, ai ka luajtur role të shumta, me të cilat ka arritur të rrëmbej zemrat e publikut. Së fundmi aktori është pjesë e serialit turk “SOZ”.

Por, aktori në jetën reale është ndryshe nga roli i tij në këtë serial, më poshtë ju sjellim disa nga fotografi të aktorit se si duket jashtë rolit të “Aliut”./21Media