Allegri mund të marrë drejtimin e Tottenham

Allegri mund të marrë drejtimin e Tottenham

Edhe pse paralajmëroi një vit pushim nga puna, pasi u largua nga Juventusi, trajneri Massimiliano Allegri mund të zëvendësojë trajnerin e Tottenham, Mauricio Pochettino.

Sipas mediave angleze, klubi londinez po mendon shkarkimin e Pochettinos për shkak të rezultateve të dobëta.

Allegri po mëson gjuhën angleze dhe sipas disa spekulimeve është i gatshëm të provojë veten edhe në Premier Ligë.

Ndërsa në Spanjë, Pochettino po shihet si zëvendësim i Zinedine Zidanes në stolin e Real Madrid./21Media