Mustafa: Zgjidhjet duhet t'i gjejë Vetëvendosje

Mustafa: Zgjidhjet duhet t’i gjejë Vetëvendosje

Ambasadori Philip Kosnett gjatë ditës ka zhvilluar takim me  strukturat udhëheqëse të LDK-së, ku ka kërkuar që sa më shpejtë të formohen institucionet e reja. Por, në LDK thonë se Vetëvendosje e ka në dorë që të gjejë zgjidhje për formimin e Qeverisë së re. Ndërsa, kryetari i Vetëvendosjes i shkruan letër presidentit Thaçi të cilin i kërkon të mos bëjë presion me letra sepse koalicioni VV-LDK është në fazën e finalizimit të marrëveshjes dhe shumë shpejtë do t’i dërgohet emri i kandidati për kryeministër. (Teksti: Burim Zariqi, Kamera: Valon Demiqi)./21Media