Franca 89-79 Amerika

Franca 89-79 Amerika

Kombëtarja e Amerikës është eliminuar nga kampionati botëror i basketbollit “Kina 2019”.

Franca ishte kombëtarja që e mundi Amerikën në çerekfinale të këtij kompeticioni. Rezultati përfundimtar ishte 89-79 në favor të Francës.

Lojtari më i mirë për Francën ishte Evan Fournier me 22 pikë dhe 4 asistime, ndërsa për Amerikën Donovan Mitchell me 29 pikë e 4 asistime./21Media