Droga kishte për synimin tregun e SHBA

Droga kishte për synimin tregun e SHBA

Një nëndetëse me 6 ton kokainë është gjendur nga rojet bregdetare të Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Oqeanin Paqësor.

Anëtarët e ekuipazhit të Valiant përgjuan varkën me ndihmën e pasurive detare kolumbiane, ku morën kontrollin e saj dhe kapën katër kontrabandistë, shkruan rtv21.tv

Video e publikuar tregon nëndetësen të mbushur me kokainë të kapur nga rojet bregdetare.

Rojet bregdetare shkarkuan disa kg të kokainës, por duhej të linin pjesën tjetër për shkak të qëndrueshmërisë së anijes.

Nuk ka fjalë për të përshkruar ndjenjën që ekuipazhi Valiant po përjeton tani,” tha Matthew Waldron, oficer komandues i Valiant.

Droga me vlerë mbi 165 milionë dollarë kishte për synimin tregun e SHBA./21Media